moshi
20 بهمن 1401 - 20:16

پرداخت زکات در استان بوشهر ۱۲ هزار برابر شده است

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: طی ۱۱ سال اخیر، پرداخت زکات در استان بوشهر از پنج میلیون تومان به ۶۴ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر پنجشنبه در مراسم جشن خودکفایی سه هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر اظهار داشت: کمک به نیازمندان یکی از دستورات اکید در دین اسلام است.

وی کمیته امداد را دارای یک هدف الهی برای کمک به نیازمندان توصیف کرد و ادامه داد: خداوند کمیته امداد را در پرتو انقلاب اسلامی به مردم ایران هدیه کرده است.

امام جمعه بوشهر با تقدیر از رویکرد توانمندسازی و اشتغال‌آفرینی کمیته امداد خاطرنشان کرد: کمیته امداد نهادی موفق و ارزشمند در خدمات‌رسانی به مردم محروم و نیازمند است.

آیت‌الله صفایی بوشهری کمیته امداد را یکی از مؤلفه‌های قدرت در نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: توانمندسازی دانش‌بنیان و ایجاد شغل پایدار برای کسب درآمد مددجویان یک ضرورت است.

وی با اشاره به اینکه میزان پرداخت زکات در استان بوشهر از پنج میلیون تومان در ۱۱ سال گذشته امسال به ۶۴ میلیارد تومان رسیده است افزود: طی ۱۰ ماهه امسال خیرین ۳۳۰ میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد استان کمک کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر استفاده از فناوری نوین در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و بازاریابی تصریح کرد: ایجاد بازار ثابت برای عرضه محصولات مددجویان کمیته امداد ضروری است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1030433