moshi
14 بهمن 1401 - 20:42

رکوردشکنی قم در اصلاح نقاط حادثه‌خیز راه‌های موصلاتی

استاندار قم گفت: طی یک سال گذشته 40 نقطه از 60 نقطه حادثه خیز راه‌های مواصلاتی قم ایمن‌سازی شده که در نوع خود رکوردشکنی است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی استانداری قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی استاندار قم در جمع اهالی محله شش پردیسان در مسجد قبا با بیان اینکه مهمترین وظیفه ما شناسایی مسائل و رفع مشکلات مردم است، گفت: ما در ابتدای شروع کار نظام مسائل قم را شناسایی کردیم و با برنامه ریزی شروع به حل مشکلات کردیم اما بدلیل انباشت مشکلات طی سال های متمادی رفع آنها بسیار سخت شده است.

وی افزود: برخی مشکلات حتی به سالهای قبل از انقلاب بازمیگردد که برای حل انها با موانع اجتماعی و حقوقی پیچیده ای روبرو هستیم.

شاهچراغی با بیان اینکه با همدلی بین همه دستگاه های استان به‌ویژه بین دستگاه قضایی، نمایندگان مجلس و نهادهای نظارتی توانستیم حل مشکلات را آغاز کنیم، گفت: برای اینکه موتور آبادانی قم را روشن کنیم جلسات بسیاری در سطح رئیس جمهور، معاونین رئیس جمهور وزرا، معاونین وزرا وحتی مدیران میانی وزراتخانه برگزار کردیم تا گرهی از مشکلات مردم بازکنیم.

وی افزود: طی یک سال گذشته اقداماتی را شروع کردیم که نتایج آن در ماه های آینده مشخص می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار قم با اشاره به تبدیل شدن قم به یک کارگاه عمرانی گفت: امروز از هر طرف نگاه کنید در حال ساخت‌وساز هستیم امروز در شرق و غرب و شمال و جنوب قم در حال اجرای طرح‌های عمرانی و زیربنایی هستیم که طی ماه های آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: طی یک‌سال گذشته روکش آسفالت جاده قم جعفریه که سال ها مردم از آن گله می‌کردند، چهار بانده کردن جاده پردیسان ورجان که تبدیل به جاده مرگ شده بود، تعریض جاده دستجرد باغیک شروع شده و در مراحل پایانی است.

شاهچراغی با اشاره به شناسایی 60 نقطه حادثه خیز در استان که یکی از دلایل داغدار شدن مردم بود، گفت: طی یک سال گذشته 40 نقطه از این تعداد ایمن‌سازی شده که در نوع خود رکوردشکنی است.

استاندار قم در بخش دیگری از حضورش در این محله پای درد دل اهالی نشست و مشکلات آن‌ها را پیگیری کرد.

مشکل حمل و نقل عمومی، تکمیل بلوار شهید مکیان، رفع مشکل معارضین پیرامون مدرسه محله شش، عدم صدور پایان کار، نبود زمین با کاربری فرهنگی، نبود کتابخانه عمومی، کمبود فضاهای ورزشی و نبود خودپرداز از موضوعاتی بود که مردم در گفتگو با استاندار طرح و سیدمحمدتقی شاهچراغی دستورات لازم برای پیگیری حل این مشکلات را صادر کرد.

در این دیدار مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرعامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، فرماندار قم، معاون خدمات شهری شهرداری قم، مدیرکل ورزش و جوانان و مدیرکل امور اقتصادی استانداری قم استاندار را همراهی می‌کردند.

پایان پیام/78023

منبع: فارس
شناسه خبر: 1017423