moshi
21 بهمن 1401 - 02:12

زیرساخت‌های درمانی استان بوشهر توسعه می‌یابد/ افتتاح ۲ بیمارستان

گناوه- استاندار بوشهر گفت: ۲ بیمارستان و یک مرکز تخصصی بزرگ پزشکی تا پایان سال جاری در استان بوشهر به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی زاده عصر پنج شنبه در آئین افتتاح آزمایشگاه مرکزی گناوه به مناسبت دهه مبارک فجر اظهار داشت: حرکت بسیار خوبی در کمک خیرین به حوزه سلامت آغاز شده است و خیران در حوزه سلامت ورود خوبی بویژه در شمال استان بوشهر داشته‌اند که امیدوارم تداوم یابد.

استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم جبران عقب‌ماندگی حوزه درمان خاطر نشان کرد: در توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت باید با همراهی دستگاه‌های متولی به وضعیت بهتری رسیده و به استانداردهای ملی نزدیک شویم که این موضوع با تلاش دستگاه‌ها دور از دسترس نیست.

محمدی زاده تصریح کرد: بیمارستان‌های جایگزین ۱۷ شهریور برازجان و فاطمه زهرا (س) بوشهر، ان‌شاءالله سال آینده تکمیل می‌شوند و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه تا پایان سال جاری ۲ بیمارستان و یک مرکز تخصصی و بزرگ پزشکی در استان بوشهر به بهره برداری می‌رسد، گفت: بیمارستان عالیشهر و کاکی و همچنین یک مرکز تخصصی پزشکی با ۴۰ مطب توسط سرمایه گذار بخش خصوصی و کمک دانشگاه علوم پزشکی در سفر رئیس جمهور به استان راه‌اندازی می‌شود.

زیرساخت‌های درمانی استان بوشهر توسعه می‌یابد/ افتتاح ۲ بیمارستان

محمدی زاده افزود: در سفر رئیس جمهور و هیئت همراه به استان بوشهر پروژه‌های بزرگ و ارزشمندی در سراسر استان افتتاح و اجرایی می‌شوند که اهمیت بسزایی در توسعه و پیشرفت در بخش بهداشت و درمان دارند.

استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: در شهرستان‌های ده‌گانه استان بوشهر در توسعه مراکز درمانی اهتمام جدی داریم و از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم

استاندار بوشهر با مقایسه امکانات بهداشتی و درمانی در پیش و بعد از انقلاب اسلامی گفت: پیش از انقلاب امکانات بهداشتی و درمانی بسیار ضعیفی داشتیم و شرایط به گونه‌ای بود که حتی پزشک بومی نداشتیم و از پزشکان پاکستانی و هندی پزشک استفاده می‌شد.

محمدی زاده افزود: در حال حاضر هزار و ۵۰۰ پزشک و دندانپزشک در استان بوشهر فعالیت دارند و خدمات ارزشمند درمانی به مردم استان بوشهر ارائه می‌دهند و همه اینها به برکت نظام مقدس اسلامی و خون پاک شهیدان میسر شده است و باید قدردان این خون‌ها و این ایثارگری‌ها باشیم.


منبع: مهر
شناسه خبر: 1030767