moshi
15 بهمن 1401 - 14:41

قدمت بالای ده‌هزار کلاس درس استان اصفهان/ نیاز به ۶ هزارکلاس برای استاندارد شدن فضای آمـوزشی

مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان گفت:در استان اصفهان تقریبا ۳۴ هزار کلاس درس داریم که از این تعداد ده‌هزار کلاس درس قدمت بالای چهل سال دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردستان، مجید نسیمی مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان در مراسم افتتاحیه پژوهشسرای زواره، اظهار داشت: امروز در شهر زواره پروژه پژوهشی پژوهشسرای گلخنی با زیربنای ۹۰۰ مترمربع و فضاهای خاص پژوهشی همچون سالن اجتماعات،سایت کامیپوتر،‌‌سالن مطالعه و غیره به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: این پروژه با همت خیر آن آقای گلخنی در سال ۹۵ شروع به ساخت شد و خوشبختانه امسال با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان تکمیل و تجهیز شد که به بهره‌برداری رسید.

نسیمی خاطرنشان کرد: به لطف خدا در دهه‌فجر به همت خیران و برکت انقلاب اسلامی،هزار و صد پروژه آموزشی-پژوهشی و ورزشی در سطح کشور با حضور ریاست جمهور بهره‌برداری شد و در سطح استان اصفهان نیز ۲۷ پروژه با ۱۳۶ کلاس درس با اعتبار ۱۱۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل نوسازی،  توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان بیان کرد: در استان اصفهان تقریبا ۳۴ هزار کلاس درس داریم که از این تعداد ده هزار کلاس درس قدمت بالای چهل سال دارند و بررسی های ما نشان می‌دهد از این تعداد ۳ هزار کلاس درس دارای شرایط خاص هستند که باید تخریب و بازسازی شوند.

وی تصریح کرد: یک‌سری از مناطق و نواحی در استان هنوز مدارس دوشیفته دارند که اینها به علت افزایش یا جابجایی جمعیت و مهاجرت بود، همچنین برخی هم به دلیل است که ما دستور تخریب و بازسازی برخی مکان ها را دادیم و این باعث کم شدن فضای آموزشی و دو شیفته شدن شده است.

نسیمی تاکید کرد: برآورد ما این است که اکنون ما شش هزار کلاس درس نیاز داریم که در سطح استان احداث شود تا فضاهای آموزشی در حد استاندارد خوبی قرار گیرد.

پایان پیام/۶۳۱۳۵/آ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1018534